Błędne Skały (Bludné skály)

Přímo na polsko-české hranici ve výšce 852 m n.m. leží malé skalní město vytvořené v horních kvádrových pískovcích západní části stolové plošiny Skalniaku (Boru).

Na ploše 21 ha se rozprostírá labyrint rozsedlin o hloubce 6-11 metrů v mohutných skalních blocích, které jsou ve spodních částech vyklenuty. Těmito průchody prochází částečně zpevněná turistická trasa kolem nejzajímavějších skalních útvarů s názvy jako Kuchnia, Stolowy Glaz, Okret, Kasa, Dwunozny Grzyb nebo symbolu celého bludiště Kurzi Stopky.

Spustit virtuální prohlídku

Ukázka virtuální prohlídky. Použijte myš k ovládání pohybu obrázku.
Podívejte se také na další virtuální prohlídky z Bludných skal.

This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.

Příjezd

Z Náchoda po silnici E67 na Kudowa-Zdroj, zde odbočit na Karłow. Dolní parkoviště (GPS 50°27'39.339"N, 16°18'34.291"E) mezi Karłowem a Kudowou-Zdroj nebo horní parkoviště (GPS 50°28'45.471"N, 16°17'12.979"E), přímo u vstupu do skal, zpřístupněné zpoplatněným kyvadlovým výjezdem.

Přístup

Od dolního parkoviště pěšky asi 50 minut ke vstupu do skal. V zimě a na začátku jara je skalní labyrint špatně přístupný z důvodu velkého zalednění. V turistické sezóně se platí vstupné. Trasa prochází i velmi úzkými místy !

Błędne Skały - Kurza stopka

Błędne Skały - Kapradí

Błędne Skały - Poštovní schránka

Błędne Skały